Wartości

Koncentrujemy się na potrzebach klienta

Tworząc produkt patrzymy na niego z perspektywy przyszłych użytkowników i przygotowujemy go zgodnie z ich oczekiwaniami. Dostosowujemy produkty do potrzeb użytkowników.

Motywujemy naszych pracowników

Na bieżąco dzielimy się informacjami, zapewniamy możliwie najlepsze warunki pracy, tworzymy środowisko, w którym pracownicy czują się zmotywowani. Kształcimy i szkolimy naszych pracowników.

Rzucamy wyzwania naszym partnerom

Poszukujemy innowacji i bardzo je cenimy. Poważnie podchodzimy do kwestii wywiązywania się z umów. Cenimy długotrwałe relacje oparte na lojalności, jak również stawiamy na technologie przyjazne środowisku.

Dbamy
o środowisko

Produkujemy minimalne ilości odpadów oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Gromadzimy, sortujemy oraz postępujemy z odpadami produkcyjnymi zgodnie ze ścisłymi wymaganiami.

Szanujemy pracowników

Działamy w zgodzie z kodeksem ETI. Nie utrudniamy tworzenia związków zawodowych. Pracownicy mają prawo podejmować decyzje dotyczące ich zatrudnienia. Nigdy nie zatrudniamy dzieci i nie stosujemy pracy przymusowej.

Jesteśmy
prospołeczni

Wspieramy lokalną społeczność. Chronimy środowisko i dbamy o nie, współpracujemy z instytucjami kultury i edukacji oraz wspieramy słabszych członków społeczeństwa.

Zrównoważony rozwój

Wiemy, że na Grupie Wendre spoczywa ogromna odpowiedzialność. Źródła, z których korzystamy, sposób, w jaki produkujemy i to, jak wykorzystywane są nasze produkty, ma duży wpływ na planetę. Mamy świadomość, że nasze działania są przykładem zarówno dla branży, jak i użytkowników naszych produktów. Zmieniamy sposób, w jaki człowiek może podchodzić do swojego odpoczynku. Zwracamy również dużą uwagę na to, od kogo kupujemy i komu sprzedajemy produkty, dbając, aby nasi partnerzy dotrzymywali jakości, z której słynie marka Wendre. Stale potwierdzamy własne zobowiązania wobec klientów oraz otaczającego nas środowiska.

ISO 9001
potwierdza zdolność firmy do konsekwentnego zarządzania i dostarczania produktów oraz usług, które spełniają jakościowe wymagania zgodne z ustawą, a także w stosunku do wymagań klientów.

ISO 14001
Standard  jest zapewnieniem, iż organizacja systematycznie zarządza, planuje i wdraża zmiany mające ulepszać zarządzanie procesami wewnątrz firmy. Szczególnie uwzględniając niwelowanie zanieczyszczeń oraz wdrażanie działań związanych z ochroną środowiska.

STANDARD 100 OEKO-TEX®
Jest najpopularniejszym znakiem bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych. Produkty posiadające ten certyfikat są wolne od substancji szkodliwych oraz mających negatywny wpływ na stan zdrowia

21.HPL.89502 – klasa II  Artykuły w bezpośrednim kontakcie ze skórą      w tym certyfikacie jest surowiec   recycled PES (recycled content 20 – 60 %, 60 – 99 % and 100 %: polyester 100 % post-consumer material

08.0.63351 – klasa II  Artykuły w bezpośrednim kontakcie ze skórą

18.HPL.51713 – klasa I dla   Artykułów  przeznaczonych dla  niemowląt     i małych dzieci w wieku do 3 lat (odzież, bielizna pościelowa, zabawki tekstylne) itp.

 

GRS Global Recycled Standard (GRS)
Jest międzynarodowym, dobrowolnym, kompletnym standardem produktowym. Potwierdza zgodność zawartości surowców wtórnych, łańcucha dowodowego, praktyk społecznych i środowiskowych oraz ograniczeń dotyczących substancji chemicznych ze standardem zewnętrznym.

GRS ma na celu zwiększenie wykorzystania surowców wtórnych               w produktach, a w konsekwencji obniżanie oraz eliminację potencjalnych szkód spowodowanych produkcją.

Wendre – jeden z największych w Europie producentów wyrobów pościelowych. W ofercie m.in. kołdry i poduszki, topmaterace czy pościel hotelowa.