WENDRE wspiera profilaktykę nowotworową – badania USG dla pracowników

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się go u 18 tys. Polek. Ich szansa na wyleczenie wzrasta wraz z wczesnym postawieniem diagnozy. Do tego niezbędna jest jednak profilaktyka. W ramach upowszechniania wiedzy na temat przeciwdziałania nowotworom, w maju br. firma Wendre zorganizowała w swojej siedzibie bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet – USG piersi.

Firma od początku swojej działalności opiera się na trzech filarach: szacunku dla pracowników, dbałości o najwyższą jakość produktów oraz trosce o środowisko naturalne.

„Prowadzimy nasz biznes w sposób odpowiedzialny koncentrując swoje działania na zapewnianiu konsumentom zdrowego i spokojnego snu, dzięki innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie produktom” – mówi Witold Zając, dyrektor zarządzający Wendre Polska Sp. z o.o. „Będąc jednym
z największych producentów tekstyliów sypialnianych na rynku europejskim, który sprzedaje ponad 12 milionów kołder i poduszek rocznie, przykładamy ogromną wagę do stabilnych relacji
z kontrahentami i klientami oraz troski o środowisko naturalne i lokalną społeczność. Wszystkie te działania nie byłyby możliwe bez ogromnego zaangażowania pracowników, którzy są podstawowym filarem naszej działalności, o których zdrowie oraz bezpieczeństwo troszczymy się każdego dnia”
– dodaje. „Zapewniamy im nie tylko najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy
w przyjaznych warunkach, ale także szereg korzyści pozapłacowych, takich jak choćby organizowana na terenie fabryki bezpłatna akcja profilaktyczno-edukacyjna na temat raka piersi, obejmująca wszystkie kobiety zatrudnione w naszej firmie.”

 

Wendre dla zdrowia pracowników

W otwartej w 2006 roku fabryce Wendre w Kostrzynie nad Odrą pracuje dziś ponad 100 pracowników. Od początku swojej działalności firma stale poszerza pakiet pozapłacowych korzyści dla zatrudnionych, oferując m. in.: dofinansowanie do pełnowartościowych posiłków, naukę języka angielskiego, możliwość dopłat do podnoszenia kwalifikacji np. studiów. Jednak to troska o zdrowie, zaczynając od dobrego snu, jest dla Wendre kluczowa. Stąd też idea akcji profilaktycznej i badań USG piersi dla kobiet, planowane w przyszłości dalsze badania i szkolenia profilaktyczne oraz edukacja na temat zdrowego snu.

 

Wendre dla zdrowia i bezpieczeństwa klientów

Wendre w swoich produktach wykorzystuje nowoczesne technologie, dzięki którym asortyment marki wyróżnia się nie tylko najwyższą jakością, ale i funkcjonalnością oraz działaniami prozdrowotnymi, niestosowanymi dotychczas na rynku. Doskonałym przykładem jest innowacyjna linia kołder i poduszek Probiotycznych. Produkty te są odpowiedzią na rosnące potrzeby osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, także te wywołane roztoczami kurzu domowego. Linia powstała w oparciu o nowatorską technologię, która w naturalny sposób redukuje ilość alergenów znajdujących się w pościeli. W mikrokapsułkach umieszczonych w tkaninie, z której wykonano kołdry i poduszki, zamknięto wyselekcjonowane bakterie probiotyczne. Podczas ruchu uwalniają się one z tkaniny i w naturalny sposób oczyszczają kołdrę i poduszkę z alergenów. Wiele produktów marki Wendre  posiada światowe certyfikaty bezpieczeństwa np. OEKO-TEX Standard 100, jak również certyfikaty Instytutu Hohenstein, które potwierdzają ich bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

 

Wendre dla ochrony przyrody

Marka Wendre ma świadomość, że sukces zbudowany na wzroście konsumpcji ma swoją cenę. Dlatego też każda nowa inwestycja musi być przemyślana, przyjazna dla środowiska i zgodna ze standardami firmy. Tylko spełnienie tych warunków daje możliwość dalszego działania. Fabryki Wendre mają certyfikat ISO 14001, potwierdzający wysokie standardy ochrony środowiska.
W każdej fabryce Wendre, także w Kostrzynie nad Odrą, aż 95% odpadów produkcyjnych jest ponownie wykorzystywanych.

Wendre dla lokalnych społeczności

Poprawa standardu życia w regionach, wspieranie lokalnej kultury oraz działania na rzecz sportu są  priorytetem we wszystkich lokalizacjach, w których znajdują się zakłady produkcyjne Wendre.
W Polsce Wendre wspiera m. in. Puchar Polski Kadetów w zapasach, Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Puchar Cup czy coroczny Jarmark św. Dominika w Kostrzynie nad Odrą.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...