Wendre Group przejmuje niemiecką firmę tekstylną Geska Bettwarenfabrik.

Grupa Wendre, wiodący europejski producent artykułów pościelowych, nabył niemiecką firmę Geska Bettwarenfabrik, która od ponad 90 lat oferuje tekstylia dedykowane dla rynku produktów profesjonalnych. Dzięki temu przejęciu Wendre uzupełni swoją ofertę o pełny asortyment kołder i poduszek przeznaczonych także do użytku profesjonalnego w usługach medycznych oraz związanych z opieką. Jednocześnie Wendre Group umacnia swoją pozycję na rynku DACH oraz pozycję europejskiego lidera w dziedzinie produktów pościelowych.

 

Przejęcie oznacza również, że obecna sprzedaż tekstyliów Wendre w regionie DACH, Wendre GmbH, połączy siły z zespołem Geska Bettwarenfabrik. Powstanie nowa zjednoczona, silna grupa oraz platforma do dalszego rozwoju na rynku profesjonalnym, a także dla tekstyliów i materacy na terytorium niemieckojęzycznym.

 

Dzięki temu połączeniu uzyskujemy dostęp do większej liczby produktów i wzorów. Posiadając szerszy i pełniejszy asortyment w zakresie produktów profesjonalnych, możemy zaoferować kompletne portfolio tekstyliów do sypialni zarówno obecnym jak i nowym klientom, na rynkach DACH oraz w innych krajach – mówi CEO Wendre Group Pål Jönsson.

 

Beate Knell, właścicielka oraz obecna dyr. zarządzająca Geska Bettwarenfabrik, reprezentująca czwarte pokolenie założycieli firmy, która posiada 30-letnie doświadczenie w profesjonalnej sprzedaży, pozostanie w strukturach Grupy także po przejęciu. Obejmie nową funkcję dyrektora biznesowego dla wszystkich działań Wendre w regionie DACH. Będzie bezpośrednio raportowała do Jonasa Berga, dyrektora sprzedaży i marketingu Grupy Wendre – kontynuuje Pål Jönsson.

 

Jestem niezmiernie zadowolona z tej transakcji. Cieszę się, że wraz z rodziną udało nam się znaleźć dobrego, silnego i solidnego właściciela dla Geska Bettwarenfabrik. Z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia nowego etapu, w którym będę rozwijać działalność wraz ze wspaniałym i innowacyjnym zespołem Wendre. Łączą nas wartości dotyczące jakości, świadomości ekologicznej, trendów oraz relacji z klientami, które zawsze były ważne dla Geska Bettwarenfabrik, mówi Beate Knell.

 

Przejęcie zostało przeprowadzone w dniu dzisiejszym, ze skutkiem natychmiastowym.

 

Pål Jönsson Beate Knell
President & CEO, Wendre Group Managing Director, Geska Bettwarenfabrik
E-mail: pal.jonsson@wendre.com E-mail: knell@geska.de
         
Phone: +46 700 901 335 Phone: +49 151 122 912 86

 

O Wendre

Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 12 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 900 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Familion i Wendre. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% resztek z produkcji. Więcej informacji na stronie www.wendre.pl

 

O Geska Bettwarenfabrik

Firma Geska Bettwarenfabrik rozpoczęła działalność w 1921 roku, w bawarskim mieście Kulmbach. Dziś jest jednym z wiodących dystrybutorów na rynku DACH profesjonalnych kołder i poduszek używanych w opiece medycznej i innych profesjonalnych obszarach. Ostatnio również zaczęła projektować i sprzedawać łóżka dla zwierząt domowych. Geska Bettwarenfabrik współpracuje z uznanymi producentami tekstyliów, ma także własne zespoły sprzedaży operujące na rynku produktów dedykowanych rynkowi profesjonalnemu. Jakość, komfort i dobra obsługa są naczelną zasadą firmy. Geska obecnie zatrudnia 8 pracowników w Alzey w Niemczech. https://www.geska.de/ 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...