ROZTOCZA W ŁÓŻKU – JAK SIĘ ICH POZBYĆ?

Roztocza kurzu domowego są najczęstszą przyczyną alergii w Polsce. Szacuje się, że jest na nie uczulonych prawie 6 milionów Polaków.
Wielu z nich jednak nie wie, że najwięcej szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów znajduje się w kołdrach i poduszkach. Oto kilka sposobów, które pomogą lepiej chronić łóżko przed tymi niechcianymi gośćmi.

 

WYSUSZ WŁOSY PRZED PÓJŚCIEM SPAĆ

W naszych łóżkach znajduje się prawie 10 razy więcej roztoczy niż w kurzu gromadzącym się na podłodze. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z czynników sprzyjających rozmnażaniu się roztoczy jest wilgoć, w tym również wydzielany przez skórę w czasie snu pot. Jest to naturalny proces, który pozwala zachować właściwą temperaturę ciała i pomaga pozbyć się szkodliwych dla organizmu toksyn.  Dlatego należy pamiętać, by po wieczornej kąpieli dokładnie osuszyć skórę, a do spania wybierać bawełnianą i przewiewną piżamę. Bezwzględnie unikajmy też spania z mokrymi włosami. Woda, którą może przesiąknąć poduszka, podobnie jak pot, zwiększa ryzyko rozwoju roztoczy i produkowanych przez nie alergenów.

PLUSZOWE MISIE WOLNE OD ZARAZKÓW

Czy twoje dziecko ma zabawkę, z którą nie rozstaje się nawet podczas snu? Okazuje się, że siedliskiem roztoczy w łóżku mogą być również przedmioty, które do niego wnosimy, w tym szczególnie uwielbiane przez najmłodszych pluszowe zabawki. Co możemy więc zrobić, by zadbać o zdrowy sen naszych maluchów? Obok regularnego prania w wysokich temperaturach, dobrym sposobem na pozbycie się zarazków z pluszowych maskotek jest umieszczenie ich na pewien czas w zamrażalniku. Żeby wymrażanie bakterii było skuteczne, temperatura w zamrażarce powinna wynosić co najmniej minus 20 stopni Celsjusza, a czas przechowywania w niej pluszaków nie może być krótszy niż 8 godzin.

KOŁDRY PROBIOTYCZNE, CZYLI NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE UKRYTE W POŚCIELI

Współczesne produkty do spania, obok walorów estetycznych, posiadają też wiele właściwości zdrowotnych. Dobrym przykładem połączenia innowacyjnej technologii z naturą jest kołdra i poduszka Probiotyczna. Ze względu na właściwości redukujące ilość alergenów, produkty z tej linii są szczególnie zalecane właścicielom czworonogów, którzy lubią dzielić sypialnię z pupilem. Psy i koty często gubią sierść, mogą też przenosić pasożyty, dlatego spanie z naszymi ulubieńcami wymaga zachowania szczególnej higieny. Utrzymanie właściwej czystości jest możliwe dzięki rozwiązaniu, jakie zastosowano  w  kołdrach i poduszkach. W materiale, z którego zostały uszyte, umieszczono mikrokapsułki z zamkniętymi oraz starannie wyselekcjonowanymi bakteriami probiotycznymi. Podczas ruchu uwalniają się one z tkaniny i w naturalny sposób oczyszczają pościel z alergenów. Redukują też ilość odchodów roztoczy, niebezpiecznego źródła wielu alergii.

INNOWACYJNA NAKŁADKA NA MATERAC

Kolejną propozycją są wspomagające ograniczenie ilości alergenów w łóżku produkty z linii Antibacterial. Kołdry, poduszki oraz nakładka na materac z linii Antibacterial zostały wykonane ze specjalnie opracowanych włókien ANTIBAC, które redukują rozwój bakterii. Nakładka na materac Antibacterial, obok funkcji osłonnej przed roztoczami, chroni materac przed wilgocią, zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Produkty z linii Antibacterial stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z obniżoną odpornością oraz skłonnością do alergii.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - liczba głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...