Sales Operational Planner

Kostrzyn nad Odrą

Master Planing

Liczba wakatów: 1

Poszukujemy:

Do naszego zespołu w Kostrzynie nad Odrą

Główne zadania:

  • Integracja planów, inicjatyw, projektów w całym horyzoncie planowania.
  • Tworzenie planu zapotrzebowania – współpraca z zespołem handlowym w celu zebrania planów klientów i innych danych wejściowych dotyczących popytu, aktywny udział w  spotkaniach prognostycznych z kierownictwem sprzedaży i nadzór nad procesem prognozowania sprzedaży (zbieranie danych, analiza, monitorowanie i ocena prognoz sprzedaży oraz informacja zwrotna).
  • Ciągła weryfikacja planu zapotrzebowania, ​stały monitoring wyników sprzedaży w stosunku do prognoz i dostosowywanie planów do zmian popytu.
  • Synchronizacja podaży i popytu – zapewnienie zgodności planu końcowego zapotrzebowania z planem dostaw.
    • Odpowiedzialność za funkcję planowania przepływów w łańcuchu z uwzględnieniem poziomu zapasów:-nadzór nad tworzeniem planu produkcji na podstawie planu sprzedaży
    • współpraca z Działem Zakupów w zakresie harmonogramowania dostaw w odniesieniu do zapotrzebowania i zabezpieczenia planu produkcji w komponenty
    • współpraca z Działem Logistyki w zakresie ustalonych maksimów składowania
    • regularna analiza poziomu zapasu w odniesieniu do planu sprzedaży.
  • Koordynacja procesu planowania głównego
    • zapewnienie terminowości realizacji zamówień
    • zapewnienie ciągłości procesu produkcji
    • optymalizowanie wykorzystania mocy produkcyjnych w oparciu o plan sprzedaży
    • monitorowanie (ilościowe i strukturalne) wykonania planu produkcji i analiza przyczyn odchyleń.
  • Konfigurowanie i usprawnianie planowania i procesów operacyjnych.
  • Proaktywna identyfikacja krytycznych ograniczeń łańcucha dostaw i tworzenie planów działania w celu poprawy kluczowych wskaźników efektywności i planowania.
  • Sporządzanie niezbędnych raportów i dokumentacji.
  •  Odpowiedzialność za wdrożenie modułu Master Planning w nowym systemie klasy ERP – D365 Finance and Operations.

Wymagania:

  • Znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w obszarze planowania
  • Doświadczenie w pracy z systemami wspomagającymi procesy planowania

Oferujemy:

  • Atrakcyjne warunki pracy na podstawie umowy o pracę;
  • Bogaty pakiet socjalny (motywacyjny system premii, ubezpieczenie grupowe, dofinansowane obiady);
  • Pracę w młodym zespole w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku międzynarodowym;
  • Stabilne warunki zatrudnienia i niezbędne narzędzia pracy w nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmie;
  • Możliwość kariery i doskonalenia rozwoju zawodowego.