Minimalizm w praktyce

Wielu z nas ceni estetykę otoczenia i lubi wyjątkowe przedmioty. Czasem jednak dobrze jest rozważyć za i przeciw wiążące się z kupnem kolejnego sprzętu lub elementu dekoracyjnego, które zabiorą mieszkaniu lub domowi cenną przestrzeń. Zauważamy również rosnącą popularność rozwiązań wielosezonowych, wpisujących się jednocześnie w trend ekologii i świadomej konsumpcji. Warto zatem postawić na minimalizm – uniwersalne artykuły najwyższej jakości, takie jak kołdry i poduszki z linii 4 PORY ROKU, które będą służyły nam latami.

Czym jest minimalizm?

Minimalizm to nurt w sztuce, który został zapoczątkowany w latach ’60 XX wieku. Jest to przede wszystkim rodzaj pewnej postawy i deklaracji – dążenia do przewartościowania priorytetów w swoim życiu oraz większego skupienia na tym, co ważne. Dlatego zamiast kolejnej wirtualnej wycieczki po sklepach, minimaliści w wolnym czasie praktykują obecność tu i teraz – cieszenie się trwającymi chwilami, a nie poszukiwanie spełnienia w posiadaniu rzeczy materialnych.

Dlaczego warto mieć jeden komplet kołdry i poduszki?

Wyznawcy minimalistycznego wyposażenia wnętrz wcale nie godzą się na ich gorszą jakość – wręcz przeciwnie. Mając do dyspozycji jeden komplet kołdry i poduszki, jak choćby 4 PORY ROKU marki Wendre, to naturalne, że wybierze się produkt z najwyższej półki. Ponadto w dobie niezdyscyplinowanych warunków atmosferycznych trudno przewidzieć, jaka kołdra sezonowa sprawdzi się chociażby w lipcu, kiedy dni są ciepłe, a noce zdarzają się chłodne. W takim wypadku korzystanie z wyrobu całorocznego zapewniającego komfort niezależnie od pogody jest zrozumiałe.

 

– Jako marka Wendre obserwujemy zmieniające się potrzeby konsumentów i mamy świadomość ważnego trendu, jakim jest świadoma, zrównoważona konsumpcja. Ukłonem w stronę idei minimalizmu jest linia 4 PORY ROKU, która łączy w sobie uniwersalność z najwyższą jakością. Co więcej, sprężyste wypełnienie kołder i poduszek 4 Pory Roku, sprzyjające regenerującemu wypoczynkowi, oparte jest w 100% na materiałach pochodzących z recyklingu. Samą kołdrę wyróżnia delikatna niebieska lamówka. Jeśli chodzi o użytkowanie, pościel można prać w pralkach automatycznych – mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.

 

Warto pamiętać, że minimalizm nie jest jedynie chwilową modą. To przede wszystkim sposób na życie, którego celem jest uwolnienie od potrzeby posiadania. Sam fakt bardziej przemyślanych i rzadszych zakupów sprzyja też ekologii.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...