Meelis Milder zostaje nowym dyrektorem zarządzający Wendre AS w Estonii.

Mellis Milder jest doświadczonym dyrektorem z branży odzieżowej i tekstylnej oraz ekspertem w dziedzinie zarządzania. Meelis Milder zostanie nowym członkiem zarządu Wendre AS z dniem 1 maja. Umowa została podpisana na rok. Dotychczasowy dyrektor generalny Dennis Ulrik Kristensen opuszcza firmę za porozumieniem stron.

“Napięcie między pracownikami a zarządcą Wendre nie przyczynia się do długoterminowego sukcesu i stabilności” – powiedział właściciel Wendre Peter Hunt. “Rozmawiałem z naszym obecnym dyrektorem Dennisem Ulrikiem Kristensenem o możliwych rozwiązaniach sytuacji, w której się znajdujemy i doszliśmy do wniosku, że zarząd firmy musi się zmienić, abyśmy mogli szybko przywrócić spokój w pracy, złagodzić napięcie i ruszyć do przodu. Wszyscy pracownicy muszą mieć możliwość przychodzenia do pracy w dobrym nastroju, aby mogli zaangażować się w realizację naszych wspólnych celów. Dziękuję Dennisowi za jego pracę i zrozumienie”.

Doświadczony dyrektor zarządzający przemysłu odzieżowego i tekstylnego oraz ekspert w dziedzinie zarządzania Meelis Milder zostanie członkiem zarządu i nowym CEO AS Wendre. “Meelis chwyci stery na rok, aby usprawnić firmę i zmotywować zespół, aby móc prowadzić firmę przez długi czas”, powiedział Peter Hunt. “Doświadczenie Meelisa, wiedza specjalistyczna, umiejętność widzenia szerszej perspektywy i determinacja w osiąganiu najlepszych wyników są dziś niezbędne w Wendre”.

Według Meelisa Mildera, Wendre jest wyjątkową firmą w Estonii, ponieważ jest jedynym dużym graczem, który pozostał w sektorze tekstylnym. “Traktuję to wyzwanie bardzo poważnie i wierzę, że cały zespół Wendre jest przygotowany do pomocy w zagwarantowaniu długoterminowego sukcesu firmy, co jest ważne dla wszystkich z 700 pracowników firmy,” powiedział Meelis Milder. “Sukces nigdy nie jest indywidualny, sukces jest zbiorowy. Wendre udaje się to osiągnąć jako zespołowi juz przez wiele lat. Chcę przyczynić się do trwałości tego sukcesu.”

Meelis Milder zarządzał największą bałtycką grupą modową Baltika przez ponad 30 lat, po tym jak został jej dyrektorem generalnym w 1987 roku. Obecnie Meelis Milder jest gościnnym wykładowcą w Katedrze Zarządzania na Uniwersytecie w Tartu, członkiem rady nadzorczej Tallinna Kaubamaja, członkiem zarządu Estońskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz doradcą kilku startupów.

AS Wendre (www.wendre.ee) z małej fabryki tekstylnej w Vändra przekształciła się w międzynarodową firmę, której obroty przekraczają 100 milionów euro. Ta estońska firma posiada dziś dwa zakłady produkcyjne w Estonii, w których zatrudnia prawie 700 pracowników. AS Wendre oferuje wysokiej jakości artykuły pościelowe dla największych sieci handlowych na świecie w ponad 40 krajach. Ambicją firmy Wendre jest bycie liderem na rynku w zakresie wiedzy i stosowania nowoczesnych materiałów i technologii oraz przekazywanie tej wiedzy jak największej liczbie osób.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...