Dlaczego warto wybrać topmaterac?

Komfortowy sen to gwarancja pełnowartościowego, nocnego odpoczynku, który ma ogromy wpływ na nasze samopoczucie oraz sposób funkcjonowania w ciągu dnia. Najważniejszym elementem łóżka jest oczywiście materac. Odpowiednio dobrany powinien zapewniać właściwe podparcie każdej części naszego ciała, gwarantować prawidłowe ułożenie kręgosłupa i odprężenie mięśniom. Skoro mamy materac, to po co nam topmaterac? Już wyjaśniamy!

Co to jest topmaterac?

To nic innego, jak materac nawierzchniowy, czyli tzw. topper. Jest cieńszy niż podstawowy materac sypialniany i stosowany jako dodatkowa nakładka na łóżko lub inny mebel wypoczynkowy z funkcją spania. Topmaterac nie zastępuje materaca głównego, ale może go doskonale uzupełnić lub poprawić jego parametry użytkowe. Wysokiej jakości materace nawierzchniowe wykonane są z pianki termoelastycznej, o grubości kilku centymetrów, charakteryzują się odpornością na wilgoć i zaplamienia oraz doskonałą przepuszczalnością powietrza. Ich ogromną zaletą jest również możliwość wyprania ich w pralce (zgodnie z zaleceniami producenta), co umożliwia pozbycie się sporej części kurzu i roztoczy z łóżka oraz podniesienie higieny snu.

Topmaterace dostępne są w kilku najpopularniejszych rozmiarach (90×200, 140×200, 160×200), pozwalających na ich bezproblemowe dopasowanie do wybranej powierzchni spania.

Topmaterac w sypialni

Jeżeli w naszej sypialni stoi łóżko wyposażone w wysokiej klasy materac, zakup dodatkowego topmateraca może wydawać się zbędny. Ale czy na pewno? Dobry materac nawierzchniowy to stosunkowo niewielki wydatek, dzięki któremu możemy znacząco wydłużyć czas użytkowania głównego materaca. Topmaterac w sypialni będzie pełnił rolę wyjątkowej maty ochronnej na materac, zabezpieczając go przed zabrudzeniem i zakurzeniem oraz różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Spowolni również naturalny proces zużywania się materaca głównego, zmniejszając jego odkształcanie się i przedłużając jego żywotność nawet dwukrotnie.

Topmaterac przyda się również wtedy, gdy nasz główny materac ma już kilka lat, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na jego wymianę, wiążącą się ze sporym, jednorazowym wydatkiem. W takiej sytuacji materac nawierzchniowy położony na materac główny, niweluje ewentualne nierówności, wgniecenia (powstałe z powodu zużycia materaca i pod wpływem ciężaru naszego ciała) i wypukłości (powstałe w wyniku odkształcenia sprężyn). To również optymalny sposób na dopasowanie głównego materaca do naszych potrzeb w przypadku, gdy w trakcie jego użytkowania zmieniła się nasza masa ciała (wzrosła lub zmalała) – materac dobrany do pierwotnych potrzeb jest obecnie za twardy lub za miękki.

Materace nawierzchniowe do zadań specjalnych

Dodatkowy, cienki materac w domu może się również przydać, gdy odwiedzają nas goście. Wybrane kanapy, sofy i wersalki wyposażone są oczywiście w funkcję spania, ale powierzchnia spania najczęściej jest mało komfortowa. Różnego rodzaju łączenia poszczególnych części mebla, dekoracyjne przeszycia oraz nieodpowiedni wkład siedziska obniżają jego walory w kontekście miejsca nocnego odpoczynku dla gości. Ten problem można łatwo rozwiązać właśnie poprzez zastosowanie ultrawygodnej nakładki termoelastycznej, która wypełnia różnego rodzaju szczeliny i luki oraz sprzyja równomiernemu obciążaniu powierzchni spania. Taki przenośny top materac nie zajmuje wiele miejsca (przechowuje się go po zrolowaniu w dopasowanym pokrowcu) i jest bezproblemowy w użytkowaniu (szybko się rozkłada i składa, można go łatwo wyczyścić).

Nakładka na materac może nam się również przydać podczas podróży. Meble sypialniane w wakacyjnych kwaterach nie zawsze spełniają nasze wymagania, a niemożność wyspania się podczas urlopu może skutecznie zepsuć nam cały wyjazd. Zrolowany topmaterac bez trudu zmieści się w bagażniku samochodu i może znacząco podnieść komfort noclegu, bez względu na to, czy będziemy spać w łóżku, na wersalce, czy rozkładanej sofie. Dzięki takiej funkcjonalnej nakładce dopasujemy niemal każde łóżko lub rozkładany mebel tapicerowany do indywidualnych potrzeb.

Zobacz również: Symbole dotyczące konserwacji pościeli

Materace lecznicze na kręgosłup i dla alergików

Jeżeli cierpimy z powodów bólu kręgosłupa – kwestia wyboru odpowiedniego materaca jest bardzo ważna. Istotne są zarówno jego twardość, jak i skuteczne wyrównanie powierzchni spania oraz równomierne obciążenie materaca. Topmaterac jako nakładka na łóżko pozwoli zaspokoić większość potrzeb osób ze szczególnymi wymaganiami w tej kwestii. Materace nawierzchniowe to również doskonała propozycja dla alergików uczulonych na kurz i roztocza. Większość toperów można prać w pralce automatycznej, co znacząco ułatwia regularne i dokładne oczyszczanie powierzchni spania. Dodatkowo wybrane produkty z tej kategorii są wykonane z materiałów minimalizujących rozwój roztoczy i ich alergenów.

Podsumowując: podniesienie komfortu snu, dopasowanie powierzchni spania do indywidualnych potrzeb poprzez wyregulowanie kwestii twardości materaca i likwidację wszelkich nierówności, a także zoptymalizowanie kwestii czystości i realne oszczędności poprzez przedłużenie życia materaca głównego to najważniejsze argumenty przemawiające za tymi praktycznymi nakładkami na łóżko. Nie dziwi zatem fakt, że materace nawierzchniowe cieszą się rosnącą popularnością i doskonałymi opiniami osób, które zdecydowały się na ich użytkowanie.

Topmaterac THINSULATE

Zobacz Topmaterac THINSULATE

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - liczba głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...